30 Aralık 2013 Pazartesi

2014'ten hiçbir şey istemiyorum.

     Yıllardır her yılbaşında, yeni gelecek seneden birçok şey isteyen, istediğini alamayan insanların bu yıl
2014'ten ne isteyeceklerini merakla beklemekteyim.
     Doğruyu söylemek gerekirse 'hiçbir zaman anlayamayacağım konular' listesi yapacak olsam ilk 10da yer alabilecek maddelerden biri de 'gelecek seneden bir şey' beklemek olur. Bugüne kadar hangi yıl, neyi değiştirebildi ki veya hanginiz hayatınızda  iyi veya kötü olan şeylerin yılbaşı gecesi dilediklerinizden dolayı olduğunu düşündü. Bence, böyle bir olay hiçbir zaman olmadı. 
     Hayatımın hatırladığım kısımları içerisinde kutlamaları  hiçbir zaman sevmedim, sevemedim. Yılbaşı partileri, doğum günü kutlamaları, can sıkıntısı giderme toplantıları benim için her zaman amaçsız ve lüzumsuz olmuştur.  Değişen her şeyi kutlarmışız gibi yeni yılı, yeni yaşı, yeni günü filan kutluyoruz. Ne olacağını bilmediğimiz günlerin gelişini alkışlıyoruz. Oysa sebepsiz mutlu olmak yadırganacak bir durumdur güzel memleketimin insanları için. 'Hayırdır sende bir haller var?' sorusunu az mı duymadık. Sabah sebepsiz yere mutlu uyanmak bile saçma gelirken birbirimize, ertesi günün gelişini kutlamayı ne kadar da mantıklı karşılıyoruz. 
    Benim için sıkıcı bir insan diyebilirsiniz. Sakin olan her şeyin aşığı olarak adımın karşısına sıkıcı yazmanızı kabul edebilirim. Hatta kutlama sevmediğim için herhangi bir yaftanız varsa hazır yapıştırılacak onu da kabul edebilirim.
Birileri lütfen bana anlatsın. Biz neyi kutluyoruz, neden kutluyoruz, kutladığımızda ne değişiyor?
  Anlamadım, anlamıyorum, anlamayacağım.

Kutlama Sevmeyen Güzel İnsanlar Konfederasyonu Genel Sekreteri

1 yorum:

  1. Anlamadım, anlamıyorum, anlamayacağım.
    Ben de ben de ...

    YanıtlaSil